Összefoglaló értékelésA romániai székhelyű VPN-szolgáltató, a CyberGhost immár 8 éve van a piacon, néhány évvel ezelőtt pedig felvásárolta Robert Knapp és a Crossrider Limited. A bukaresti működtetésű vállalat 100 alkalmazottat foglalkoztat és világszerte több, mint 38 millió felhasználóval rendelkezik. A CyberGhost VPN minden alapvető elvárásnak megfelel, ugyanis megszakító kapcsolót-funkciót, OpenVPN-t, 256 bites AES-titkosítást, és naplózásmentességet egyaránt kínál. Ezen funkciók a romániai törvénykezéssel együttesen biztosítják, hogy az információi teljes biztonságban legyenek. A CyberGhost VPN-t 2018 óta egyidejűleg akár 7 db eszköz is használhatja.
Adatvédelem / AnonimitásSajnos sok olyan szolgáltató van, amely naplózásmentességgel hirdeti magát, azonban ha elolvassuk az apróbetűs részt, kiderül, hogy ez messze nem így van. A CyberGhost VPN azonban tényleg azt kínálja, amit ígér: teljes naplózásmentességet. Ezen felül pedig olyan extrákat is, mint pl. a megszakító kapcsoló vagy a reklám- és nyomkövetőblokkoló. Sőt, még éves transzparencia-jelentést is közzétesznek az oldalukon! Egy másik fontos dolog, amit érdemes figyelembe venni, az az, hogy bár az Európai Adatvisszatartási Direktíva (European Data Retention Directive) lehetővé teszi az EU-tagországok számára, hogy az állampolgáraik adatait legalább 6 hónapig (maximum 1 évig) eltárolhassák; ez a direktíva Romániára nem vonatkozik, így a szoftver használatánál amiatt sem kell aggódnia, hogy harmadik felek kezébe jutnának az adatai.
Sebesség és megbízhatóságKöztudott, hogy az internetsebesség csökken, ha VPN-t használ. Ez főleg az internetes adatai titkosítási módjából eredeztethető, ugyanakkor elengedhetetlen az adatai védelméhez… Ennek ellenére vannak olyan kiemelkedő VPN-szolgáltatások, melyek a kiváló optimalizációjuknak köszönhetően szinte egyáltalán nem terhelik le a hálózatot. Elvégre kinek van türelme úgy böngészni az internetet, ha a végtelenségig tart, míg betöltődik egy weboldal? Tesztjeink során olyan intenzív hálózathasználattal járó tevékenységeknek vetettük alá a CyberGhostot, mint pl. az online játék, hogy megnézzük, tényleg igaz-e az, amit állít magáról (hogy „a lehető legnagyobb sebességet garantálja”), és rájöttünk, hogy igaz. Habár a kapcsolat minősége és a szerverek sebessége változó, még mindig rendkívül gyors, így játékhoz, videóchateléshez is egyaránt tökéletes. A CyberGhost segítségével böngészési és egyéb online tevékenységünket is testre szabhatjuk anélkül, hogy fel kellene áldoznunk személyes adataink védelmét.
Platformok és eszközökA CyberGhost VPN-szolgáltató rengeteg eszközzel kompatibilis, beleértve a Mac, Windows, Android és iOS operációs rendszert futtatókat. Ha pedig ellátogat a weboldalukra, számos más rendszerű eszközre való telepítési útmutatóval is találkozni fog. Mindemellett ez a VPN támogatja az összes fő protokollt, köztük az OpenVPN-t, a WireGuard-ot és az IKEv2-t is. Ahhoz pedig, hogy még gondtalanabbá tegye a felhasználói élményt, a CyberGhost VPN egy dedikált hibaelhárítási szekciót is létrehozott, mellyel a kapcsolódással, a sebességgel, vagy épp a fiókkal/előfizetéssel kapcsolatos problémákra is választ kaphat.







A CyberGhost VPN 7000 szervert üzemeltet összesen 90 országban a világ minden táján, de legfőképp az USA-ban, az Egyesült Királyságban, az EU-ban és Ázsiában. A szerverlokációk széles palettájából adódóan bármerre is járjon a világban, mindig talál majd egy gyors és megbízható szervert. Minden csomagjuk forgalom- és sávszélességkorlát nélküli. Minimális felár ellenében pedig dedikált IP-t is kaphatunk.

























































































ÜgyfélszolgálatAz általunk eddig értékelt VPN szolgáltatóknál általában az ügyfélszolgálatnál akadtunk problémákba. A támogatási oldalaikon ugyanis vagy bonyolult navigációs rendszer, vagy épp működési hibákba futottunk, de volt olyan is, hogy egyenesen használhatatlan volt. A CyberGhost azonban ezen a területen is kiemelkedően teljesít. Eleinte nekik sem volt tökéletes, de rengeteget fejlődtek mostanság. Kezdjük azzal, hogy immár náluk is non-stop élő chat-ügyfélszolgálat üzemel, melyet a weboldal jobb sarkában találhat meg. Tesztünk során a kiszolgálás gyors, a chat-ügynök pedig közvetlen és segítőkész volt. Ráadásul nem kimásolt szövegblokkokat kaptunk válaszként, így ezen a téren is kellemesen csalódtunk. Ha a problémája nem túl bonyolult, akkor viszont érdemes vagy a tudásbázisban vagy a hibaelhárítási oldalon, vagy a Gyakran Ismételt Kérdések (FAQ)-szekcióban nézelődni. Űrlap segítségével is felteheti a kérdéseit, ez esetben emailben kap majd választ. Mindent összevetve nagyon tetszett nekünk, hogy ennyire széleskörű az ügyféltámogatásuk, s ha esetleg nem talál választ a kérdésére a dedikált oldalakon, akkor gyorsan és könnyedén kapcsolatba léphet egy szakemberrel.
ÁrazásA CyberGhost VPN havi előfizetéses csomagdíja 3990 Ft, de ha a legpénztárcabarátabb megoldást keresi, akkor érdemes az egyik hosszabb távú opciójukat választani. Amennyiben 1 éves időtartamra fizet elő, úgy mindössze 1799 Ft-ot kell fizetnie havonta. Ha pedig 2 évre fizet elő, akkor mindössze 1099 Ft-os havidíjért használhatja a szolgáltatást. Amennyiben a havi előfizetéses formát választja, úgy 14 napos pénzvisszafizetési garanciát kap, ha pedig több, mint 1 évre fizet elő, akkor 45 napos pénzvisszafizetési garanciát biztosítanak. Ez határozottan hosszabb idő, mint amennyit a többi VPN-szolgáltató kínál, és azt is mutatja, hogy a cég igazán biztos a terméke minőségében.