Miért használjunk VPN-szolgáltatást?
A virtuális magánhálózat (VPN) egy olyan internetbiztonsági szolgáltatás, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy úgy érjék el az internetet, mintha eközben egy privát hálózatra lennének felkapcsolódva. A VPN-ek titkosítás segítségével hoznak létre biztonságos kapcsolatot a védtelen internetes infrastruktúrán keresztül.
Hogyan védik adatainkat a VPN-ek?
A titkosítás segítségével úgy kódolhatók az adatok, hogy azokat csak az engedéllyel rendelkező felek legyenek képesek visszafejteni. Az olvasható adatokat oly módon módosítja, hogy az mind az internetes támadóknak, mind pedig másoknak olvashatatlannak tűnjön. A titkosított adat olyan, mintha egy “titkos kód” lenne.
A VPN különböző eszközök között hoz létre titkosított kapcsolatokat. A VPN-hez kapcsolódó összes eszköz titkosítási kulcsokat generál, melyek segítségével titkosítható vagy visszafejthető a két fél között cserélődött összes adat.
Az imént említett titkosításnak az az előnye, hogy a VPN-kapcsolatok akkor is privátak maradnak, ha a nyilvános internetes infrastruktúrán keresztül használjuk őket. Tegyük fel, hogy János a hotelszobájából szeretne rendelni az internetről. Mindeközben egy bűnöző titkon behatolt a hotel hálózati infrastruktúrájába és monitorozza az áthaladó adatokat (kb. olyan ez, mint amikor valaki lehallgatja a telefont). János adatai azonban védettek maradnak a VPN miatt. Minden titkosítva van, amit a bűnöző János adataiból lát.
A VPN megnöveli biztonságát, ha internetes tranzakciót hajt végre, vagy ha épp érzékeny adatokat küld vagy fogad.
Minden eszközön szükségem van VPN-re?
Igen, minden olyan eszközre telepítenie kell egy VPN-klienst, melyekkel a VPN-hez szeretne kapcsolódni.
Szerencsére az oldalunkon ajánlott összes VPN lehetővé teszi, hogy egy fiókhoz egyidejűleg több eszközt rendeljen hozzá.
Legyen akár asztali Windows számítógépe, akár laptopja, vagy épp Macbookja, iPhone-ja, vagy Androidja: bármelyik eszközt könnyedén hozzárendelheti a VPN-fiókjához anélkül, hogy külön regisztrálnia kellene nekik egy másik fiókot.
Így választottuk ki a legjobb VPN-eket
A top 10-es listánk összeállításához több tucat népszerű VPN-t teszteltünk, elemeztünk és értékeltünk. Hogy megtudjuk, mely VPN-ek rendelkeznek a legjobb ár-érték aránnyal, az egyes márkák funkcióit, hírét és árát is összehasonlítottuk.
A VPN-használat elsődleges oka a biztonság. Ezért választottunk olyan VPN-eket, melyek katonai szintű titkosítással, számos protokollal (OpenVPN, L2TP, IKEv2, stb.), DNS-szivárgás elleni védelemmel, és megszakító-kapcsolóval rendelkeznek. A VPN-márkák szervereinek számát, elhelyezkedésüket, illetve a sebességüket és a késésüket is összevetettük egymással.
Ezen kívül megvizsgáltuk, hogy mennyire felhasználóbarát az adott szolgáltatás, illetve milyen minőségű a hozzá tartozó ügyféltámogatás, továbbá a Trustpilotön és hasonló oldalakon lévő értékeléseket is megnéztük.
Végül, de nem utolsó sorban pedig összehasonlítottuk az egyes VPN-szolgáltatások árát, hogy a legjobb ár-érték aránnyal rendelkezőket válogathassuk be a top 10-be.